İş Yeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu, İşyeri Hemşireliği Kursu, A,B,C Sınıfı İş Güvenliği Kursu almak istiyorsanız Uludağ Uzman Akademi’yi hemen arayın. Uludağ Uzman Akademi olarak 10 yılı aşkın tecrübemizle, güncel ve kaliteli dökümanlarızla, alanında uzman kadromuzla sizleri bekliyoruz.

Kimler İşyeri Hekimi Olabilir?

İşyeri Hekimi Kimdir? 6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; “İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekimdir.”

Kimler İşyeri Hekimi Olabilir?

Tıp fakültesi diplomasına sahip, tüm hekimlerimiz işyeri hekimi olabilirler. İşyeri hekimi olmak isteyen adayların devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde çalışıyor olması konusunda bir sınırlama yoktur. Ayrıca akademisyen veya uzman hekim hatta asistan hekimlik konusunda da ilgili bakanlık tarafından herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Fakat yurt dışındaki üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun olanların YÖK’ten denklik belgesi almaları gerekir.

İşyeri Hekimliği Eğitimleri

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından verilir. Bursa işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi de Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. İşyeri hekimliği, işyeri hemşireliği, iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri düzenleme konusunda tam yetkilidir. Eğitim kurumumuz Bursa işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’de işyeri hekimliği kurslarının düzenlenme şekli ise;

90 saat asenkron / çevrimdışı ders, 90 saat senkron / çevrimiçi ders ve 40 saat pratik eğitim / staj eğitim olarak yapılır.

İşyeri Hekimliği Sınavları

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm işlemler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülür. Başta işyeri hekimliği sınavları olmak üzere tüm İSG sınavları ilgili bakanlığın yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa düzenlenir. Bursa işyeri hekimliği eğitim merkezi Uludağ Uzman Akademi ayrıcalığı ile işyeri hekimliği kursunu tamamlayan adayların, ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlara girerek 70 ve üzeri puan almaları gerekir.

İşyeri Hekimliği Sertifikası

Sınavda başarılı olan hekimlerimizin sertifikaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, “İSG Katip” programına işlenir. İşyeri hekimlerimiz sertifikalarını online olarak almaları üzerine İSG profesyonelleri arasında yerlerini alırlar ve işyeri hekimi olarak hizmet vermeye başlayabilirler.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerinin Yeni Yüzü Uludağ Uzman Akademi

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimlerinde sektörün yeni üyelerinden biri olmasına rağmen isminden başarıları nedeni ile sıkça bahsettiren Bursa işyeri hekimliği eğitim merkezi Uludağ Uzman Akademi yeni dönemde de eğitimlerine devam ediyor.

Eğitim kurumumuz Bursa Uludağ işyeri hekimliği kursu Uludağ Uzman Akademi’nin kısa zaman içinde sektörde yer edinmesinin birçok haklı nedeni söz konusudur. Sizlerin ilgi ve desteği ile işyeri hekimliği eğitimlerinde Türkiye’nin en tanınan kurumlarından biri olan Uludağ Uzman Akademi’nin farkını fark ettiren farklılıklarına kısaca göz atarsak;

  • Eğitimlerimize bakanlığımızın izni ile uzaktan eğitim ile devam ediyoruz.
  • Sınav öncesi 90 saat online soru çözüm programı düzenliyoruz.
  • Her katılımcımıza konu anlatım kitabı ve soru bankası hediye ediyoruz.
  • WhatsApp ve Telegram ders çalışma programları ile katılımcılarımızın derslere adapte olmalarına katkı sağlıyoruz.
  • Dijital ders notları ile katılımcılarımıza destek sağlıyoruz.
  • Eğiticilerimizi Türkiye’nin en tanınmış hocalarından seçiyoruz.
  • En uygun eğitim ücretini, en uygun ödeme koşulları ile sunuyoruz.