Derince İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu

Derince İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu +90 552 860 76 10

Derince İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu olan Uludağ Uzman Akademi olarak uzman eğitim kadromuz, güler yüzlü eğitim danışmanlarımız ve birbirinden kaliteli eğitim materyallerimiz ile A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı İş Güvenliği Kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

Derince İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu
Derince İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Programlarında Uludağ

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu olan Uludağ Uzman Akademi’de birçok eğitim düzenlenir. ÇSGB yetki belgesine yani bakanlık onayına sahip kurumumuz programlarını online olarak gerçekleştirir. Siz de bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Uludağ Uzman Akademi’ye kayıt yaptırabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu Nedir?

İSG alanında çalışacak profesyoneller yetiştiren ve bakanlıkça yetkilendirilmiş kurumlarca düzenlenen bir eğitimdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

“İş sağlığı ve güvenliği” (İSG); iş faaliyetlerinin yürütülmesi anında çeşitli sebeplerle ortaya çıkan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Kimlerdir?

İşyeri Hekimi

İşyeri Hemşiresi / DSP

İş Güvenliği Uzmanları İSG alanında profesyoneller arasında yar alır.

Eğitimlere Kimler Katılır?

Bahsimizin konusu olan İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışmak isteyenlerin kurs almaları zorunludur. Bu kurslar İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu olarak adlandırılır. Bakanlığın yetkilendirdiği kurumlarca gerçekleştirilebilir.

Eğitimlere kimlerin katılacağı da yine bakanlıkça belirlenir.

İşyeri hekimliği kursu almak isteyenlerin tıp fakültelerinden mezun olmaları gereklidir.

İşyeri hemşiresi yani diğer sağlık personeli kursu almak isteyenlerin ise hemşirelik, acil tıp teknisyenliği, sağlık memurluğu veya çevre sağlığı teknisyenliği mezunu olmaları gereklidir.

İş güvenliği kursu adayları için ise durum biraz farklıdır; 3 farklı sınıfta gerçekleştirilir ve birbirini takip eden bir kariyer basamağıdır.

C Sınıfı İSG Kursu almak isteyenlerin; mimar, mühendis, fizikçi, kimyager, biyolog, İSG teknikeri veya teknik öğretmen unvanına sahip olmalıdırlar.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olacakların ise; öncelikle C Sınıfı sertifikaya sahip olmaları ve bu sertifika ile 3 yıl tam zamanlı çalışmaları gerekir.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olacakların ise; öncelikle B Sınıfı sertifikaya sahip olmaları ve bu sertifika ile 4 yıl tam zamanlı çalışmaları gerekir.

Eğitimler Nasıl Gerçekleştirilir?

İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı alanındaki İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programları 220 saattir ve tamamen uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir.

İlk olarak 81 saat çevrimdışı / offline eğitimler gerçekleştirilir. Bu eğitimlere Uludağ Uzman Akademi ana sayfasında bulunan uzaktan eğitim sekmesinden katılabilirsiniz. Dersler 7/ 24 giriş yapılabilir şekilde tasarlanmıştır. Katılımcılarımız gün içerisinde istedikleri zaman derslere katılabilirler.

Sonrasında ise 99 saat canlı dersler gerçekleştirilir. İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programları eğitimlerinin iki bölümü olan bu derslere Uludağ Uzman Akademi katılımcıları 09.00 ile 15.00 arasında olan veya 15.00 ile 21.00 saatleri arasında olan gruplardan istediklerini kayıt aşamasında seçebilirler.

Son olarak da uygulama eğitimleri gerçekleştirilir. Bu derslere katılmak için Bursa’da olmanıza gerek yoktur. Türkiye’nin her yerinden derslere katılabilirsiniz. Uludağ Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu alan katılımcılarını bütün illerde bulunan staj alanlara yönlendirir.

Diğer Sağlık Personeli / DSP Kursu katılımcılarının eğitimleri ise offline ve online eğitimden oluşur toplam eğitim süresi 90 saat olmakla beraber eğitimler arasında uygulama dersleri yoktur.

Yukarıda belirttiğimiz İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu eğitimlerini tamamen uzaktan eğitim ile tamamlayacağınızdan ve bu eğitimleri Uludağ Uzman Akademi farkı ile aldığınızdan dolayı sadece bir ilin değil Türkiye’nin İSG Kursu programlarına katılmış olursunuz.

Zirvede Olmak İsteyenler Uludağ’da Buluşuyor

Firmamız sadece Bursa’nın değil tüm Türkiye’nin İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu durumundadır. Kursunuzu tamamen uzaktan eğitim ile gerçekleştirebileceğiniz gibi eğitimlerimizi almak için Bursa’da olmanız da gerekmiyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programlarına katılan kursiyerlerimize ücretsiz olarak ders kitapları gönderiyoruz. Ayrıca dijital kaynaklarımız ile de Uludağ Uzman Akademi olarak yanınızdayız.

Ders çalışma grupları ve online soru çözüm programları ile de katılımcılarımızın İSG sınavlarında başarılı olmalarına katkıda bulunuyoruz.

Uygun eğitim ücretleri ve uygun ödeme koşulları ile kayıt olmak için hemen Uludağ Uzman Akademi’yi arayabilirsiniz. Ana sayfamızda bulunan telefon numaralarından ve yine ana sayfamızda bulunan destek programları ile bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın